Serge Kahili King prezentuje podstawowy, spójny system filozofii huny. To zresztą uważam za bazę:

"Szaman Miejski" "Zostań Mistrzem Ukrytego Ja" "Natychmiastowe Uzdrawianie" "Huna - Starożytny Hawajski Sekret" dostarczają materiału na długie lata. Wiem coś o tym, to są podstawy do których sam systematycznie powracam, i do pewnego stopnia ze względu na PROSTOTĘ idei serge'owskich uważam je za tło i pierwszy stopień do dalszej pracy.

Z tym, że Ja nie jestem Serge'm. Nie wyglądam jak on, nie mówie jak on, i nie żyję w jego ciele. Siłą rzeczy trzymanie się idei serge'owskich jako punktu wyjściowego pozwoliło mi rozwinąć własne podejście, i dalej idę tą drogą: Nie ważny jest system, ważne są Twoje doświadczenia, umiejętności i efekty.

Tam gdzie Serge przedstawia spójną wizję świata, ja wolę kierować uwagę na różnorodność, docenienie odmienności i doświadczenia wynikłe z ćwiczeń, uczenia się i eksperymentów. Tworzenie zaś spójnej wizji pozostawiam ludziom, cąłość mojego doświadczenia podpowiada mi, że "kultura ekspercka" sukcesywnie pozbawia ludzi własnej duchowej wiedzy i doświadczenia. A huna działa na ile pozostaje czymś świeżym, płynącym z wewnętrznej inspiracji.

'Aohe pau ka ike ika hookahi halau - Całej wiedzy nie zdobędziesz w jednej szkole!